Лоренс

  во

  Без да издаде нова песна и турнеја, Адел заработила 19 милиони долари (скоро 15 милиони фунти) во 2018 година. -Во изминатите неколку години, пејачката ја ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Според анкета на синџирот кино-сали Шоукејс, „Бегство од Шошенк“ е најдобар филм во последните 30 години, Том Хенкс е најдобар глумец, а Џуди Денч – најдобра ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Малку таков им е системот, малку инженеринг околу цртањето на границите на изборните единици, а има и класични формално-правни сопки правото на глас да го ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Општина Куманово покрена иницијатива евроамбасадорот Самуил Жбогар да стане почесен граѓанин. Признанието ќе му биде доделена на Денот на ослободување на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Новопечениот брачен пар Вил Бајлер и Бејли Акерман од Тексас ја доживеаја најстравичната трагедија што можеше да им се случи. Само два часа после венчавката, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вил Бајлер и Бејли Акерман се венчале во саботата навечер на ранч во местото Јувелди, во Тексас, на 125 километри западно од главниот град Сан Антонио. Тие по ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вил Бајлер и Бејли Акерман се венчале во саботата навечер на ранч во местото Јувелди, во Тексас, на 125 километри западно од главниот град Сан Антонио. Тие по ...
  сите 4 | | | веќе видена