ЛОИ

  во

  Зачуваните примероци од спортистите од Игрите во Лондон сега се тестираат со најсовремени методи, а од претходно обработените 500 примероци, најдени се 48 нови ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Сојузот на спортови на Скопје, по повод Денот на ослободувањето на главниот град, 13 Ноември, традиционално им ги додели признанијата на најдобрите спортисти, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Со реализацијата на нашата визија, ова ќе бидат најиновативните Игри, вели спортскиот директор на ЛОИ 2020 во Токио, Коџи Мурофуши, кој е олимписки победник во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Република Кореја и Северна Кореја се договорија да го информираат Меѓународниот олимписки комитет (МОК) за намерата заеднички да се кандидираат за домаќини на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претставници на Република Кореја и на Демократска Народна Република Кореја во петок ќе разговараат за прашањето за поднесување на заедничка апликација за ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Претставници на Република Кореја и на Демократска Народна Република Кореја во петок ќе разговараат за прашањето за поднесување на заедничка апликација за ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Претставници на Република Кореја и на Демократска Народна Република Кореја во петок ќе разговараат за прашањето за поднесување на заедничка апликација за ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Сеул, 31 октомври 2018 (МИА) – Претставници на Република Кореја и на Демократска Народна Република Кореја во петок ќе разговараат за прашањето за поднесување ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Претставници на Република Кореја и на Демократска Народна Република Кореја во петок ќе разговараат за прашањето за поднесување на заедничка апликација за ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Весели освои бронза на Летните младински олимписки игри во Буенос Аирес. Ова е историско постигнување за македонскиот спорт, оти е прв медал освоен на вакви ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Федерацијата на коњички спортови на Македонија викендов го организира меѓународниот турнир „Скопје 2018“- меморијален куп „Д-р Јосиф Наумовски“ на терените во ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Федерацијата на коњички спортови на Република Македонија, со поддршка на Град Скопје, Агенција за млади и спорт и компанијата ВИВАКС, како генерален спонзор ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Федерацијата на коњички спортови на Република Македонија, со поддршка на Град Скопје, Агенција за млади и спорт и компанијата ВИВАКС, како генерален спонзор на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Организаторите на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2020 година во Токио, ги намалија вкупните трошоци за 4,3 милијарди долари, но најавуваат дека ќе има нови ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски олимпиец Коце Ефремов ненадејно почина вчера на 62-годишна возраст во Кочани, оставајќи го македонскиот спорт без уште еден великан. ...
  сите 11 | | | веќе видена