Љубомир Фрчкоски

  во

  Пред некој ден ѝ се обрати на нашата јавност екс-претседателот на РМ Бранко Црвенковски кој му даде јасна поддршка на претстојниот референдум. Иако некои ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ На 25 мај 2018 година, на 1ТВ, го исслушавме Љубомир Фрчкоски со експозе за велепредавството на името на државата и идентитетот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Уставниот суд во среда ќе ја разгледува одлуката за распишување референдум. Одлуката се најде на дневен ред откако пред повеќе од еден месец Левица поднесе ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Од своето појавување во политиката името на Љубомир Фрчкоски е поврзано со скандали, криминал, насилства врз студентки, документи за негово кодошење, јавни ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Зошто во јавноста го нема најгласниот интелектуалец поддржувач на владата на Зоран Заев? Повеќе од 20 дена откако започна неформалната кампања за референдумот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Владата на Македонија од 1991 година е прва влада на тогашната Социјалистичка Република Македонија избрана по воведувањето на политичкиот плурализам и по ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Професорот Љубомир Фрчковски во интервју за „Иквал Тајмс“ на тема што ќе значи промената на името за македонскито идентитет, истакнува дека Македонија е мала ...
  сите 14 | | | веќе видена

  „Прашањето за идентитетот и заедничката култура беа критични прашања во овој спор (со Грција – н.з.)“, вели Љубомир Фрчкоски, во изјавата за „Equal Times“ во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога и да се појавиле Љубомир Фрчкоски и Нано Ружин пред народот, на избори - загубииле. Секогаш барале поддршка од амбасади, невладини организации со странски ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Се разбира, позади се' стои ЦИА од Калето. Муртино е само фасада на дип стејт во Македонија со титуларот Џес Бејли. Ајде со ред... Зоран ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Секоја членка која влегува во ЕУ или НАТО постои можност да биде блокирана. Сите гледаат дали се исполнети реформите во правосудството, образованието, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Секоја членка која влегува во ЕУ или НАТО постои можност да биде блокирана. Сите гледаат дали се исполнети реформите во правосудството, образованието, ...
  сите 271 | | | веќе видена