Љубљана

  во

  23 јануари 2019 1516.- Умрел шпанскиот крал Фердинанд Втори и Петти Католички (како Фердинанд Втори владеел со Арагонија, а како Фердинанд Петти со Кастиља и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Човекот во сенка, претседателот на Одбојкарската федерација на Македонија, Петар Јовановски, е оној кој по долгогодишна макотрпна работа го дочека успехот на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ако наодите на овој пилот-проект покажат дека на овој начин со двајца наставника наставата е поуспешна, ако учениците се позадоволни и има поголеми резултати, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Одекна првата бомба во македонското фудбалско првенство. Поранешниот македонски репрезентативец, Агим Ибрами и официјално се врати во Шкендија после цели 12 ...
  сите 32 | | | веќе видена