Љубиша

  во

  Сега кога топката се префрли на грчка страна на Премиерот Алексис Ципрас , му почнаа проблемите. Министерот за одбрана и лидер на Независни Грци ,како и што ...
  сите 466 | | | веќе видена

  Човекот кој од март 1994 година , како специјален пратеник на тогашниот американски претседател Бил Клинтон , а подоцна и од генералниот секретар на ОН, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Кога во 1979 година се емитуваше првата епизода на серијата “Жежок ветер”, приказната за Шурда и неговата потрага по подобар живот веднаш ги освои срцата на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Наместо Збогум до Љубиша Георгиевски (1937 – 2018) Јордан Плевнеш Истиот ден кога Љубиша Георгиевски Го напушти овој свет „Долината на солзите“ На 6 декември ...
  | | веќе видена

  Бегството на поранешниот македонски премиер Никоа Груевски во Унгарија му е на последното место од најголемите три разочарувања во 2018-та на шефот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Изминатата година за македонската култура почна со бура од реакции по објавената Годишна програма на Министерството за култура за проекти што добиле државни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  За полесно кривично дело за кое е предвидено една година затвор, се почнува од 5.000 денари паушал за адвокатски трошоци, па потоа се наплаќа за секој изминат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Брачната двојка Рујиш и Суад Беговски се на сцената цели 30 години. Заедно се од студентските денови. Обајцата претходно живееле во Штип, но не се знаеле, се ...
  сите 2 | | | веќе видена