Лисиче

  во

  Правејќи го списокот за тоа кого да поканам на свадба дома сфатив дека дел од роднините ги немам видено и слушнато со години. Жално е, и тежно, се сеќавам на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ноќеска околу 01 часот во Скопје, во село Долно Лисиче, во испоставата на Македонски железници– Трубарево, три непознати лица, со закани по животот, извршиле ...
  сите 14 | | | веќе видена

  4 годишно дете е на детска хирургија каде ќе биде оперирано на левото рамо а неговата баба почина откако беше пренесена на клиника. 61 годишната жена им ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител синоќа изврши увид на местото на тешката сообраќајна незгода на булеварот „Србија” во Скопје, во која беа повредени три лица. Несреќата ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител синоќа изврши увид на местото на тешката сообраќајна незгода на булеварот „Србија” во Скопје, во која беа повредени три лица. Несреќата ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител синоќа изврши увид на местото на тешката сообраќајна незгода на булеварот „Србија” во Скопје, во која беа повредени три лица. Несреќата ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител синоќа изврши увид на местото на тешката сообраќајна незгода на булеварот „Србија” во Скопје, во која беа повредени три лица. Несреќата ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Бабата не го издржала ударот и им подлегнала на повредите 15 минути по 22 часот.Сообраќајна незгода се случи синоќа во скопско Ново Лисиче на Булеварот Србија ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Жителите на скопската населба Ново Лисиче бараат надлежните да го решат проблемот со сообраќајот на булеварите околу населеното место. По вчерашната ...
  сите 139 | | | веќе видена