Лисабонскиот

  во

  Предолго, лабуристичкиот лидер Џереми Корбин беше обвинуван дека е само нем набљудувач на Брегзит. Сега, тврди дека има план. Но, дали тој може да ја извлече ...
  сите 175 | | | веќе видена

  „Марка“ тврди дека Реал Мадрид е решен да го донесе талентираниот Португалец, Жоао Феликс. Феликс е голема желба на големите клубови во Европа, а Реал Мадрид е ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Шпанскиот премиер Педро Санчез изјави денеска во Брисел дека го поддржува изборот на социјалистот Франс Тимерманс за претседател на Европската комисија. – ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Американската инвестициска банка „Џеј-Пи Морган“ ја зголеми веројатноста за Брегизт без договор од 15 на 25 проценти, наведувајќи оти нивното основно сценарио ...
  сите 253 | | | веќе видена

  Mега популарната виолинистка, светски славната Британка Ванеса Меј, на 12 јули на Античкиот театар во Охрид ќе го отвори 59-тото издание на фестивалот ...
  сите 14 | | | веќе видена