Лисабон

  во

  Поранешниот преседател на фудбалскиот клуб Спортинг од Лисабон, Бруно де Карваљо, се наоѓа во куќен притвор, бидејќи полицијата имала докази дека, во мај оваа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Авион на „Ер Астана“ со шест членови на екипажот и без патници, приднудно слета во Португалија, откако претходно пилотите побарале помош од португалските ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Британското кралско семејство е едно од најбогатите на светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси во денешно време. Сепак, принцовите и ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација, Добринко Илиевски врати неколкумина „отпишани“ репрезентативци во составот во пресрет на двата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Иако се „остреа“ на нова победа ракометарите на Металург повторно се поразени во меч од 7.коло на Ц групата. По минатонеделниот триумф над Чеховски Медведи, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Британското кралско семејство е едно од најбогатите на светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси во денешно време. Сепак, принцовите и ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Се надеваме дека проценките се погрешни. Арсенал вчера одигра без голови во натпреварот против Спортинг Лисабон во рамките од Лигата на Европа, но натпреварот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Британското кралско семејство е едно од најбогатите на светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси во денешно време. Сепак, принцовите и ...
  сите 32 | | | веќе видена