Лион

  во

  Пари Сен-Жермен по елиминацијата од Лигата на шампионите го одигра својот најголем меч кој му преостанува оваа сезона (ако не го сметаме купот), откако на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Пари Сен-Жермен по елиминацијата од Лигата на шампионите го одигра својот најголем меч кој му преостанува оваа сезона (ако не го сметаме купот), откако на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Натпреварот од шпанското фудбалско првенство во женска конкуренција меѓу Атлетико Мадрид и Барселона постави нов светски рекорд, откако на трибините имало ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Лионел Меси против Олимпик Лион имаше двојна причина за славје. Покрај двата гола и двете асистенции за поминување на Барселона во четвртфиналето од Лигата на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Попладнево во седиштетото на УЕФА во Нион (Швајцарија) беше извршена ждрепката за четвртфиналето и полуфиналето на Лигата на шампионите, односно сега е познат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ако им веруваме на шпанските медиуми Самуел Умтити е спремен да ја напушти Барселона. Иако на почетокот на сезоната потпиша нов договор кој со Барселона го ...
  сите 16 | | | веќе видена

  УЕФА за оваа година реши да направи измена на ждрепката, па покрај тоа што денеска беа извлечени паровите за четвртфинале, беше одреден и патот до финалето. ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Здружението на европските фудбалски клубови (ЕЦА) нема намера да го прифати предлогот на ФИФА и нејзиниот челник Џани Инфантино за проширување на Светското ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Лион против Барселона имаше на што да се надева откако на првиот натпревар на свој терен одиграа 0:0, меѓутоа Барселона во реваншот на „Ноу Камп“ Каталонците ...
  сите 22 | | | веќе видена