Лихтенштајн

  во

  " alt=Предводникот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев е сигурен дека поразот во Ереван од Ерменија ќе се заборави и уште утре нашите ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Селекторот на Лихтенштајн и неговите избраници имаат јасен план како да ја изненадат Македонија, тактиката е што подолго да држат рамнотежа и со контранапади ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Македонија денеска во Вадуц го имаше последниот тренинг пред утрешната средба против Лихтенштајн во Лигата на нации, средба на која нашиот тим ја посакува ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на официјалната прес-конференција пред утрешниот натпревар со Лихтенштајн од Лига на нации ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација утревечер во 20.45ч во Вадуц игра натпревар од Лигата на нациите против домашниот Лихтенштајн. Победата е потребна за ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на официјалната прес-конференција пред утрешниот натпревар со Лихтенштајн од Лига на нации ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Предводникот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев е сигурен дека поразот во Ереван од Ерменија ќе се заборави и уште утре нашите фудбалери ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Капитенот на нашиот најсилен фудбалски состав смета дека поразот од Ерменија бил само една лоша вечер за тимот, но, и за судијата, како што вели тој, додава ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација ова попладне го одржа планираниот тренинг во Вадуц пред утрешниот дуел со Лихтенштајн во Лигата на нации, натпревар на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Капитенот на Македонија, Горан Пандев е убеден дека тешкиот пораз од Ереван брзо ќе биде заборавен и веќе утре „црвено-жолтите" против Лихтенштајн ќе го ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Од Вадуц, Игор Д. Ивановски Избраниците на селекторот Игор Ангеловски во позитивна атмосфера го очекуваат новиот натпревар против Лихтенштајн и се надеваат на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Победа против Лихтенштајн и потврдување на првото место во групата. Тоа е мисијата која македонската фудбалска репрезентација утревечер треба успешно да ја ...
  сите 58 | | | веќе видена