Life

  во

  Лутиот тренер на Марсеј, Португалецот Андре Вилаш Боаш ги натера фудбалерите на Марсеј да се вратат на теренот и да се заблагодарат на навивачите по слабиот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Благодарение на најновиот филм од Квентин Тарантино, јавноста повторно на големо се заинтересира за животот (и смртта) на актерката која беше убиена пред да ја ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Бината од каде Дејвид Боуви го одржа својот прв концерт , веднаш по објавувањето на својот хит Space Oddity, стана споменик на културата од втора категорија. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сите со голема веројатност би можеле да претпоставиме како би изгледала борбата меѓу птица и ајкула. А можеби и не... Во серијалот "The Trials of Life", ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Натпреварите од квалификациите за Лигата на Европа не беа проблематични за прогнозирање за еден обложувач во Гостивар, кој во уплатно место на Sport Life во ...
  сите 19 | | | веќе видена