Лидија

  во

  Сè уште не е познато кој е вистинскиот човек кој наредил ликвидација кога на 15 јануари 2000 година, два автомобили застанале пред белградскиот хотел ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На олимпијадата учествуваа 235 ученици од 60 држави од целиот свет Матурантот Александар Трајковски од Демир Хисар освои бронзен медал на 52. Меѓународна ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Актерката Лидија Вукичевиќ важи за една од најубавите жени на српката и балканската јавна сцена. Познатата како Виолета Попадиќ од култната серија “Подобар ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Откако беа објавени информациите дека музичката ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ земала финансиска помош од државата во висина од 450.000 динари (3825 eвра), ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Откако беа објавени информациите дека музичката ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ земала финансиска помош од државата во висина од 450.000 динари (3825 eвра), ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Актерката Лидија Вукичевиќ важи за една од најубавите жени на српката и балканската јавна сцена. Познатата како Виолета Попадиќ од култната серија “Подобар ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Српската актерка Лидија Вукиќевиќ е доказ дека годините немаат врска со привлечноста и секспилот. Таа на 58 години на базен покажа тело на кое можат да и ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Годините минуваат, но Лидија Вукичевиќ не сака да да им се предаде на на своите помлади колешки. Секој што ја следи на Инстаграм, знае колку време и колку ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Младите во Куманово полесно ги губат работните место во време на коронакриза, бидејќи работат хонорарно, по договор, на половина работно време. Тие и пред ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Делење на судски предмети на рака во кои биле опфатени звучи имиња било пракса уште пред обвинетиот Владимир Панчевски да дојде на функцијата претседател на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Скопска Апелација го одби барањето за изземање на Основниот суд во Велес, односно претседателката на судот Лидија Димова, за судењето на поранешниот прв човек ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Две службенички на Кривичен суд задолжени за внесување на предметите во „АКМИС“ системот , денеска во судница, сведочеа дека два предмети на СЈО со „звучни ...
  сите 51 | | | веќе видена

  На денешното рочиште беа сослушани четворица сведоци, службеници од Основниот Кривичен суд Скопје. Една од службеничките сведочеше дека во 2016 година два ...
  сите 51 | | | веќе видена