Либија

  во

  За соработката и заедничките предизвици, за теми поврзани со енергетиката, миграцијата, надворешната политика, економијата, инвестициите и слично, ќе стане ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Земјотресот со интензитет од 6,4 степени според Рихтер, кој во 01.54 часот по локално време го погоди Јонското Море, со епицентар во морскиот дел на 44 ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Серија земјотреси го погоди доцна ноќеска Јонско Море во близина на Закинтос, од кои најсилниот со јачина од 6,8 степени беше почувствуван во Македонија, ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Холивудската актерска ѕвезда Скарлет Јохансон ја одби понудената улога на ликот од фоторепортерката Линзи Адарио, добитничка на Пулицеровата награда, откако ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во земјотресот со јачина од 6,8 степени што утрово ја погоди јужна Грција, засега нема информации за евентуални жртви. Како што пренесуваат грчките медиуми, од ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Силен земјотрес од 6,8 степени според Рихтер беше забележан минатата ноќ во Грција на Јонското Море покрај крајбрежјето на островот Закинтос, продолжуваат ...
  сите 133 | | | веќе видена