Либија

  во

  Италијанската влада бара помош од Европската Унија за решавање на уште еден миграциски спор со Малта и се закани дека ќе ги врати спасените мигранти во Либија, ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Италијанската влада бара помош од Европската Унија за решавање на уште еден миграциски спор со Малта и се закани дека ќе ги врати спасените мигранти во Либија, ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи на Италија, Матео Салвини, поради спорот со Малта, се закани дека во Либија ќе ги врати 177-те бегалци кои веќе три дена се ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи на Италија, Матео Салвини, поради спорот со Малта, се закани дека во Либија ќе ги врати 177-те бегалци кои веќе три дена се ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Иако поттикна голема возбуда, соопштението предизвика и силни политички превирања. Кусо претходно се случи распадот на Југославија по што уследија вжештени ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Не очекувала дека и’ околу неа, како и околу Кејт Мидлтон, ќе се крене прашина по објавувањето на свршувчката со принцот Хари и нивната раскошна венчавка во ...
  сите 19 | | | веќе видена