Либија

  во

  ОН предупредуваат дека ризикот од мигранти и бегалци кои доживуваат бродолом во Медитеранот е поголем од кога и да е, поради недостиг од спасувачки бродови на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Русија и Саудиска Арабија не можат да го усогласат мислењето за тоа колку треба да чини нафтата по барел, соопшти рускиот претседател Владимир Путин. Додека ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Русија и Саудиска Арабија не можат да го усогласат мислењето за тоа колку треба да чини нафтата по барел, соопшти рускиот претседател Владимир Путин. Додека ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Русија и Саудиска Арабија не можат да го усогласат мислењето за тоа колку треба да чини нафтата по барел, соопшти рускиот претседател Владимир Путин. Додека ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп и германската канцеларка Ангела Меркел денеска накратко разговараа за ситуацијата во Либија и Западна Африка, соопшти ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Извештај подготвен од истакнати судии, тврди дека претставници на Европската унија (ЕУ) се одговорни за политики кои довеле до смртта на илјадници мигранти, ...
  сите 9 | | | веќе видена