Либија

  во

  Регионалниот центар за гранични работи Југ до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против И.С.(38) од село Селемли, Богданци и ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи изјави дека САД сакаат да го сменат режимот во Сирија и да го направат „истото што го направиле и во Ирак и Либија“. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи изјави дека САД сакаат да го сменат режимот во Сирија и да го направат „истото што го направиле и во Ирак и Либија“. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Луксембург Жан Аселборн денеска ја критикуваше Австрија велејќи дека оваа земја не е достојна да биде претседавач со ...
  сите 50 | | | веќе видена