Либија

  во

  Поранешниот француски претседател Никола Саркози е предмет на уште истрага во врска со парите со кои е финансирана неговата претседателската кампања во 2007 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Силен земјотрес со јачина од најмалку 6,4 Рихтерови степени рано утрово го погоди грчкиот остров Закинтос. Засега нема официјални информации за евентуални ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Во земјотресот со јачина од 6,8 степени што утрово ја погоди јужна Грција, засега нема информации за евентуални жртви. Како што пренесуваат грчките медиуми, од ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Земјотресот со интензитет од 6,4 степени според Рихтер, кој во 01.54 часот по локално време го погоди Јонското Море, со епицентар во морскиот дел на 44 ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Филмот треба да го режира Ридли Скот и се најавуваше како вистински блокбастер. ,, Скарлет Јохансон рече дека не доаѓа предвид. Поради тој човек се уште трае ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Париз и Венеција се најромантичните градови, желбата за патување може да биде генетски пренослива, а најдолгиот лет трае 17 часа - ова се само некои од фактите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Неодамна одржаниот референдум и политичката состојба во Македонија, меѓу главните теми на состанокот на министрите за надворешни работи на Европската унија во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска ќе се состанат во Луксембург на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ. На дневен ред ќе се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска ќе се состанат во Луксембург на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ. На дневен ред ќе се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска ќе имаат состанок во Луксембург на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ. На дневен ред ќе се најде ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска ќе се состанат во Луксембург на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ. На дневен ред ќе се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска ќе имаат состанок во Луксембург на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ. На дневен ред ќе се најде ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска ќе се состанат во Луксембург на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ. На дневен ред ќе се ...
  сите 23 | | | веќе видена