Либија

  во

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Денес турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган повторно изрази сомнеж во однос на менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако тој изрази сличен став ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Франција го повика на консултации нејзиниот амбасадор во Турција, откако турскиот претседател Теџеп Таип Ердоган го навреди неговиот француски колега Емануел ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Франција го повлекла својот амбасадор во Анкара со што ја продлабочи дипломатската војна меѓу две од најважните членки на НАТО. Чекорот на Париз доаѓа по ...
  сите 62 | | | веќе видена

  „Бесот и навредата не се метод“, велат од канцеларијата на Макрон. Францускиот лидер овој месец му објави војна на „исламистичкиот сепаратизам“, за кој верува ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган жестоко го критикуваше односот на францускиот претседател Емануел Макрон кон муслиманите. Ердоган дури го доведе во ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Обединетите нации соопштија денеска дека двете завојувани страни во Либија постигнале траен договор за прекин на огнот. После преговорите кои оваа седмица ги ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Обединетите нации денеска соопштија дека двете страни во либиските воени преговори постигнале историско достигнување за траен договор за прекин на огнот. По ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Љубљана – Словенечката влада не се откажува од предлогот да ангажира војска на границата со Хрватска, а доколку помине владиниот предлог за измена на Законот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Западните познавачи на состојбите предупредуваат дека зголеменото користење на воената моќ во остварувањето на своите цели ја втурнува Анкара во конфликти што ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Пред два века, руските цареви гордо објавиле дека ги „ослободиле“ Ерменците од рацете на османлиска Турција и Иран. Веднаш по Втората светска војна, советскиот ...
  сите 131 | | | веќе видена