Либертас

  во

  „Повеќето Македонци мислат дека АСНОМ е модел на Шевролет. И дека Крушевската република е хипи комуна од 1968 година. Во која Питу Гули свирел бас во “Флитвуд ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пред нецел час на распит кај судијата во предистражна постапка е првоосомничениот од СЈО за злосторничко здружување и перење пари, бизнисменот Орце Камчев. СЈО ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Пред десет години анонимен криптограф ги изложи принципите на автономна „онлајн“ валута, која би постоела надвор од дофатот на владите и централните банки. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за култура, а сега една од пратеничките од опозицијата која гласаше за отворање на уставните измени, Елизабета Канческа-Милевска во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Митко Јанчев вечерва во телефонска изјава за Либертас кусо го искоментира потегот да биде исклучен од органите на партијата. -Немам што да коментирам – изјавил ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Митко Јанчев вечерва во телефонска изјава кусо го искоментира потегот да биде исклучен од органите на партијата. -Немам што да коментирам – ни изјави сега веке ...
  сите 411 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство, за петкратното убиство на Смилковско ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев пред вечерашниот состанок на партијата даде изјава за медиумите и рече дека очекува малку подолг состанок од ...
  сите 31 | | | веќе видена