Либерија

  во

  Американските власти открија 16,5 тони кокаин во товарен брод „МСЦ Гајан“ во пристаништето во Филаделфија. Станува збор за една од најголемите заплени на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Позната фудбалска ѕвезда, Жорж Веа може да биде горд на својот син Тимоти, кој најавува кариера слична на својот татко, а вечерва со победнички гол ги одведе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Русија ќе може да побара екстрадиција на пилотот Константин Јарошенко од САД во Русија следната година, изјави рускиот комесар за човекови права, Татјана ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ана Чоловиќ Лешоска е биолог од граѓанската организација „Еко-свест“ која оваа година ја доби наградата за животна средина „Голдман“ како признание за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Длабоките клисури на Националниот парк „Маврово“, водопадите, дивите реки, буковите шуми и алпинистичките ливади се едни од последните недопрени природни ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Наградата за животна средна „Goldman“ годинава ја доби Ана Чоловиќ-Лешоска од Центарот за истражување и информирање Еко-свест, како признание за седумгодишната ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската активистка и биолог Ана Чоловиќ-Лешоска е една од годинашните добитници на реномираната светска награда Голдман, со која им се оддава почит на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Наградата за животна средина Goldman се доделува секоја година на заслужни херои од областа на животната средина од сите шест населени континенти во светот. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ана Чоловиќ Лешоска од невладината организација „Еко- свест“ е добитничка на престижната награда за животна средина „Голдман“. Оваа награда се доделува секоја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сѐ поголемиот број невакцинирани деца создаде пат до појавата на морбили во неколку земји низ светот денес. „Темелот за глобалната епидемија на морбили на која ...
  сите 142 | | | веќе видена