Ли

  во

  Потешко беше да се промаши, отколку да се погоди во оваа ситуација, напаѓачот на Челси со епско промашување, а неговиот соиграч од репрезентацијата се фати за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Колумната ја пишувам на неколку часа пред одржувањето на протестот пред Собранието, кој беше не само целосно игнориран од медиумите, туку во него полицијата ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Сите си имаме некоја мака, сите се соочуваме со проблеми. Прашањето е – кој колку умее тоа да го издржи, достоинствено, исправено, храбро, наместо да ...
  | | веќе видена

  Лудило кај вмровците, зборат за устав, неправда, отпори и слично, иако се рушеа и срушија во 12 години диктатура. Мицко решил да им ги смрзне јајцата на ...
  | | веќе видена | слични

  Знаевте ли дека кралицата Елизабета Втора имала корги од нејзината 18 година? Прочитајте за „кралските корги“ и нивната улога во кралското домаќинство.
  сите 13 | | | веќе видена

  Се оптегкнува Србинка во Охрид на плажа кај Наумечта (во МЕТРОПОЛИС БИЧ) и му вели на келнерот: -Молим вас господине једно пиче са лимун, може и коктел да је ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Многу се зборува, малку се знае. Со овие неколку збора, долги години, во периодот на транзиција на македонското општество, сѐ до последната деценија на ...
  | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, вчера се обрати пред голем број граѓани на трибина во Гостивар. Својот говор го подели во два дела. -Првиот дел ќе биде за ова политичко ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Основачот на Marvel Comics и стрип генијот Стен Ли почина неделава на возраст од 95 години. И додека останатите зборуваа за влијанието на Ли како автор и како ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Дебаклот на домашен паркет против Шведска од 70 поени разлика делува страшно и го отвора прашањето дали толку е далеку нашата женска репрезентативна кошарка во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ќе се обидам мојот говор вечерва да го поделам во два дела. Првиот дел ќе биде за ова политичко мочуриште кое што го споменавме пред малку во овој краток филм ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Љубовта кон мајката нема цена, како и љубовта на мајката кон детето. И тоа не трае додека сме во нејзиното гнездо. Може да трае вечно, но мораме да ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ќе обезбеди ли Министерството за здравство во новиот буџет средства за гасификација на Општата болница во Куманово, се прашуваат деновиве кумановци, кои со ...
  сите 3 | | | веќе видена