Левски

  во

  Фудбалската федерација на Бугарија е казнета од УЕФА поради расизам на навивачите, па нашиот источен сосед на 14 октомври нема да може да ја пречека Англија ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одиграа 42 реванш-дуели од првиот квалификациски круг на Лигата Европа. Во голем број од нив, беа постигнати изненадувачки резултати, а тимовите ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одиграа 42 реванш-дуели од првиот квалификациски круг на Лигата Европа. Во голем број од нив, беа постигнати изненадувачки резултати, а тимовите ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Столици, маси и шишиња летаа во центарот на Братислава каде во масовна тепачка се пресметаа навивачите на холандскиот првак Ајакс и оние на Краков, против ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Откако претседателот Пендаровски ја даде скандалозната изјава која се коси со официјалната македонска историографија, дека Гоце Делчев се изјаснувал за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Пратеникот во Европскиот парламент од Бугарија кој доаѓа од редовите на партијата на премиерот Бојко орисов, ГЕРБ, Андреј Ковачев испрати „честитка“ до ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Му честитам на македонскиот претседател, г-дин Пендаровски! За првпат од 1944 година ја слушаме од Скопје вистината за Гоце Делчев, порача преку Фејбук ...
  сите 79 | | | веќе видена