Левски

  во

  Идејата Мундијалот да се игра во четири земји на Балканот (Грција, Србија, Романија, Бугарија) е одлична, но прашање е колку инфраструктурата дозволува такво ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Единствениот Бугарин кој е меѓу 100-те најдобри фудбалери на сите времиња, Христо Стоичков, в четврток ќе ја објави својата автобиографска книга „Христо ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Меморијалот на Мирот во јапонскиот град Хирошима бил вандализиран со натпис „Локо Софија“. Меморијалниот парк каде што стои спомен обележјето на една од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бугарија е без пораз по три кола во третата група од Ц сегментот во Лигата на Нации, а падна и Кипар пред налетите на избраниците на Петер Хубчев. Јунак на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бугарскиот аматерски клуб, Атлетик Куклен го направи најголемиот успех во својата историја, откако се пласираше во 1/16 финалето на Купот на Бугарија, каде што ...
  | | веќе видена

  Лоши вести пристигнаа од редовите на македонската кошаркарска репрезентација. Селекторот Јорданчо Давитков поради повреда нема да може да смета на кошаркарот ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Париз, 10. септември 2018 (ИНПРЕС) – Данската репрезентација, овојпат во елитен состав по привремениот прекин на штрајкот, стигна до импресивна 2:0 победа на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Данската репрезентација, овојпат во елитен состав по привремениот прекин на штрајкот, стигна до импресивна 2:0 победа на Велс во дуелот од Лига Б од Лигата на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Лоши вести пристигнаа од редовите на македонската кошаркарска репрезентација. Селекторот Јорданчо Давитков поради повреда нема да може да смета на кошаркарот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Лоши вести пристигнаа од редовите на македонската кошаркарска репрезентација. Селекторот Јорданчо Давитков порад повреда нема да може да смета на кошаркарот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Се менуваат, и тоа како на филмска лента, настаните во нашиот национален тим во овие први денови од подготовките за настап на следниот, втор по ред ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Марко Симоновски, поради повреда нема да настапи за македонската репрезентација на двата натпревари од претквалификациите за ...
  сите 23 | | | веќе видена