Леверкузен

  во

  Баер Леверкузен доби прилика да преговара околу услугите на дефанзивецот на Ливерпул, Дејан Ловрен. Најавениот трансфер на Хрватот во редовите на Рома пропадна ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт – Хофенхајм (Бундеслига Германија, 15.30 часот) Во Хофенхајм започнува пост-ерата во Бундеслигата без Јулијан Нагелсман, стратег кој имаше ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Во последниот натпревае од саботната програма од првото коло на германското фудбалско првенство Борусија Менхенгалдбах и Шалке 04 одиргаа 0:0. Волфсбург со 2:1 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд ја започна сезоната со убедлива победа над Аугсбург, гостите поведоа по само 30 секунди игра, но потоа примија пет гол. Германија ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд стигна до убедлива победа на стартот од новата сезона, на домашен терен го совлада Аугсбург со 5-1.„Милионерите“ ја наполнија мрежата на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд ја покажа класата уште во првото коло во новата сезона во Бундеслигата. „Милионерите“ го искористија вчерашниот кикс на шампионот Баерн ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд ја покажа класата уште во првото коло во новата сезона во Бундеслигата. „Милионерите“ го искористија вчерашниот кикс на шампионот Баерн ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Дарко Чурлинов ги одигра првите бундеслигашки минути во кариерата, а доби шанса во финишот да настапи за првпат за Келн во најсилната германска лига против ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со вечерашниот дуел меѓу Баерн Минхен и Херта ќе биде означен стартот на новата сезона во Бундес-лигата, во која баварскиот гигант повторно ќе ја има улогата ...
  сите 155 | | | веќе видена