Лестер

  во

  Новиот менаџер на Фулам, Клаудио Раниери, ќе добие бонус од 1 милион евра ако успее да го спаси од испаѓање малиот лондонски клуб. Италијанецот беше назначен ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Легендарниот француски тренер, Арсен Венгер, ја одбил понудата да седне на клупата на последнопласираниот тим во Премеир лигата, Фулам. Челниците на клубот од ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Се уште ништо не е загубено за тимот од Кревин Котиџ, италијанскиот стратег на клупата на таа екипа ќе дебитира на домашен терен против Саутемптон, а веднаш ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Италијанскиот тренер Клаудио Раниери повторно се врати во англиската Премиерлига и тоа само две години откако со Лестер ја напиша најубавата фудбалска приказна ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Изминуваат скоро три недели од големата трагедија која го погоди Лестер во која животот го загуби нивниот претседател Вичај Шриваданапраба. Во Британија и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Легендарниот француски тренер, Арсен Венгер, ја одбил понудата да седне на клупата на последнопласираниот тим во Премеир лигата, Фулам. Челниците на клубот од ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Н’Голо Канте веќе подолго време го следи репутација на еден од најсовесните, најскромните и најчовечните фудбалери, покрај неговите квалитети на теренот, но ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во свет каде сите фудбалери се борат за што поскапи договори и поголеми заработки, потегот на Нголо Канте не е правило, туку исклучок, па затоа е за секаква ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во свет каде сите фудбалери се борат за што поскапи договори и поголеми заработки, потегот на Нголо Канте не е правило, туку исклучок, па затоа е за секаква ...
  сите 14 | | | веќе видена