Лестер

  во

  Денес целиот свет остана шокиран кога утрово се појави веста за исчезнатиот авион на најскапото засилување на Кардиф, Емилијано Сала. Сала за викендот го ...
  сите 81 | | | веќе видена

  На повидок е уште една несреќа со воздушниот сообраќај што ќе ја потресе најсилната фудбалска лига во светот - англиската премиерлига откако клубот Кардиф ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Воедно Солскјер запиша и рекорд, тој е првиот менаџер во историјата на Манчестер Јунајтед што триумфирал на првите свои шест лигашки мечеви со клубот. После ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вулверхемптон после два врзани порази во Премиер лигата (Кристал Палас и Манчестер Сити) во 23-тото коло го дочека Лестер и славеше победа со резултат 4:3. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Премиер лигата уште еднаш се покажа како совршено место за фудбалска акција, откако дуелот на две екипи од средината на табелата донесе пресврти, возбуда и на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во наредниве два дена ќе се одигра новото 23. коло во Премиер лигата, коло кое носи „рутински“ натпревари за фаворитите за највисок пласман, но и едно големо ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Спортски.мк и денес е тука да ви ги пренесува сите случувања на трансфер пазарот – СЛЕДЕТЕ НЕ И БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Голгетерот на Лестер, Џејми Варди на денешниот тренинг на клубот од „Кинг Пауер“ денеска на тренинг се појави во несекојдневно издание. Тој маскиран како ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Голгетерот на Лестер, Џејми Варди на денешниот тренинг на клубот од „Кинг Пауер“ денеска на тренинг се појави во несекојдневно издание. Тој маскиран како ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Искусниот напаѓач, Џејми Варди денеска се појави во специјално издание на тренингот на Лестер и тоа во костим на суперхерој, односно како Спајдермен. Супер ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Џејми Варди денес успеа да ги изненади сите во Лестер. Искусниот голгетер од Лестер на денешниот тренинг се појави облечен како – Спајдермен! На Островот нема ...
  сите 10 | | | веќе видена