Леонид

  во

  Младите македонски фудбалери кои досега ги бранеа боите на Вардар, денеска и официјално се нови играчи на хрватскиот клуб Хајдук. Леонид Игњатов (18) и Азер ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Македонски фудбалски таленти добија професионален договор со Хајдук Двајца млади фудбалери, родени во 2002 година потпишаа професионални договори со Хајдук. ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Двајца руски судии ќе одат на детектор на лаги откако беа оценети како „кловнови“ по скандалот со досудувањето на пенал при ремито на Спартак Москва со Сочи и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Двајца руски судии ќе одат на детектор на лаги откако беа оценети како „кловнови“ по скандалот со досудувањето на пенал при ремито на Спартак Москва со Сочи и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Изјавата на прочуениот руски хирург Леонид Рошал дека моменталната пандемија на Ковид 19 е проверка на системот за здравје во евентуална биолошка војна ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Изјавата на познатиот руски хирург Леонид Рошаљ, дека корона пандемијата е проверка на здравствениот систем во евентуална биолошка војна, одекна во целиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иако се уште не е завршен преодниот рок, но со оглед на тоа дека новата сезона стартува викендов, СПОРТМЕДИА ви ги претставува сите трансфери ова лето во ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Македонската Прва лига врти нова страница, стартува сезоната 2020/21, а во неа нема веќе да уживаме во мајсториите на неколку квалитетни фудбалери кои заминаа ...
  сите 42 | | | веќе видена

  По 18 месеци од прекинот на дијалогот меѓу официјален Белград и Приштина, разговорите се обновени на 16 јули 2020 година. Покрај продолжување на дијалогот, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација до 19 години на 12. и 15. август на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе одигра два контролни натпревари против ФК Тиквеш и ФК ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ситуацијата со пандемијата на вирусот корона е слична на биолошки воен тест, рече детскиот хирург, д-р сци. мед. Леонид Рошаљ, претседател на националната ...
  сите 57 | | | веќе видена