Леон

  во

  Во првиот натпревар од 18-то коло на германското фудбалско првенство, актуелниот шампион Баерн Минхен со 3:1 беше убедлив на гостувањето кај Хофенхајм. Гостите ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Баерн Минхен ја продолжи победничката серија, со триумф од 3:1 против Хофенхајм во премиерниот меч од пролетниот дел од сезоната во Бундеслигата. Баварците ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Хофенхајм и Баер Минхен беше означен старт на вториот дел од сезоната во германската Бундеслига, а со оглед на тоа што ваквите мечеви ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Реал Сосиедад и Бетис оваа вечер ги отворија денешната програма во Копа дел Реј, а со оглед на тоа што натпреварот во Сан Себастијан заврши 2:2, пласман во ...
  сите 50 | | | веќе видена

  По се изгледа дека Вардар полека, но сигурно станува и „МЛАДИНСКИ" ВАРДАР. Имено стратегот Александар Васоски на списокот за Анталија, утре се оди, има дури 12 ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На плажата Вангамата во Нов Зеланд често се собираат туристи и граѓани кои тука ја прославуваат Новата година. Меѓутоа, неодамна токму тука била прогласена ...
  сите 2 | | | веќе видена