Ленс

  во

  За фудбалскиот клуб Дуделанж од истоимениот град во Луксембург јавноста се заинтересира пред 6 години кога сензационално го елиминираше австрискиот гигант Ред ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ферари уште еднаш демонстрираше дека има посилен мотор од Мерцедес, Кими Раиконен и Себастијан Фетел го запоседнаа првиот ред во Монца за огромна радост на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Бешикташ денеска допатувале во Белград, каде што во четврток играат меч во плеј-оф за Лига на Европа со Партизан.Турската екипа стигна на мегдан ...
  сите 9 | | | веќе видена