Ленс

  во

  Рускиот возач во Формула 1, Сергеј Сироткин, истакна дека негова цел е да се врати назад во најбрзиот „циркус“ на денешницатана, откако по само една извозена ...
  | | веќе видена

  На денешен ден во 1959-та година е родена една од најдобрите атлетичарки на 20-тиот век, Флоренс Грифит Џојнер. Рекордите на оваа неверојатна спортистка речиси ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денешен ден во 1959-та година е родена една од најдобрите атлетичарки на 20-тиот век, Флоренс Грифит Џојнер. Рекордите на оваа неверојатна спортистка речиси ...
  сите 12 | | | веќе видена