Лејкерси

  во

  Еден од најталентираните играчи во НБА лигата, Ендру Бајнам, наредната сезона би можел да се врати на терените во најсилната кошаркарска лига и тоа да заигра ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Легендата на ЛА Лејкерс, Коби Брајант открива дека и на 40 години оди во теретана пред да изгрее сонцето, вели дека ова е добар начин да остане во форма но и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Еден од најталентираните играчи во НБА лигата, Ендру Бајнам, наредната сезона би можел да се врати на терените во најсилната кошаркарска лига и тоа да заигра ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Еден од најталентираните играчи во НБА лигата, Ендру Бајнам, наредната сезона би можел да се врати на терените во најсилната кошаркарска лига и тоа да заигра ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Лос Анџелес Лејкерс изгледаат како најголемиот победник од летото бидејќи успеаја да го потпишат најдобриот кошаркар во светот, Леброн Џејмс. Сепак, амбицијата ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс ова лето предизика земјотрес во НБА лигата со неговиот трансфер во ЛА Лејкес, а наредното лето ќе добие вистински партнер во тимот. Американските ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Суперѕвездата на НБА, Леброн Џејмс ќе дебитира за Лос Анџелес Лејкерс на 18 октомври при посетата кај Портланд, соопштија од Лигата. Два дена подоцна, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  НБА тимот кој доведувајќи го Леброн Џејмс во новата сезона ќе има апетити за освојување на шампионскиот прстен ги претстави новите дресоци. Спонзорот „Најк“ ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Поранешната НБА ѕвезда, а сега телевизиски аналитичар Чарлс Баркли верува дека доаѓањето на Леброн Џејмс во редовите на „Лос Анџелес Лејкерс“ е чиста бизнис ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Легендарниот центар на Лос Анџелес Лејкерси, Шекил Онил најави сензационално враќање на Коби Брајант на паркетот. Онил изјави дека според неговите информации, ...
  сите 69 | | | веќе видена