Лејкерси

  во

  Кајл Кузма постигна тројка на само 0.4 секунди пред крајот на мечот за да ги „крене“ Лос Анџелес лејкерс до 124:121 победа над Денвер нагетс во драматична ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Кајл Кузма постигна тројка на само 0.4 секунди пред крајот на мечот за да ги „крене“ Лос Анџелес лејкерс до 124:121 победа над Денвер нагетс во драматична ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс рано утрово забележа победа над Денвер со 124:121 и стави крај на низата од три последователни порази. Во меч кој беше неизвесен ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Кајл Кузма во самиот финиш се погрижи за триумф над Денвер синоќа во НБА кошаркарската лига за конечни 124:121. Најдобрите во Западната конференција, Лос ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс конечно ја прекина серијата од три последователни порази и славеше победа против Денвер Нагетс со 124:121. До победата стигнаа ...
  сите 117 | | | веќе видена

  ЛА Лејкерс го доби суперинтересното дерби против Денвер со минимални 124:121 благодарение на Кајл Кузма и неговата тројка во финишот. Младиот играч на ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Катастрофални вести за сите фанови на Лос Анџелес Лејкерс претстави најдобриот играч на тимот – Леброн Џејмс. Тој по поразот од Оклахома Сити Тандер откри дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Катастрофални вести за сите фанови на Лос Анџелес Лејкерс претстави најдобриот играч на тимот – Леброн Џејмс. Тој по поразот од Оклахома Сити Тандер откри дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Лидерот на Југозападната дивизија, Хјустон Рокетс го совлада лидерот на Пацифичката, Лос Анџелес Лејкерс со 113-97 во најинтересниот натпревар во НБА вечерва. ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Синоќа во НБА лигата се одиграни неколку интересни дуели , а секако најголемо влијание привлече дуелот помеѓу Клиперси и Далас. Тимот од ос Анџелес и покрај ...
  сите 117 | | | веќе видена