Лејкерс

  во

  Далас успеа да оствари висока победа на гостувањето кај Орландо и тоа го навести уште во првата четвртина од натпреварот, во кој мора да се истакне дека ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Далас со 122:106 победи на гостувањето кај Орландо, најдобар на теренот беше Лука Дончиќ, одлична партија имаше и Никола Јокиќ но Денвер загуби на гостувањето ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Њу Орлеанс пеликанс, стана најмадиот играч во историјата на НБА лигата кој на седум натпревари по ред постигнува 20 или повеќе поени. Вилијамсон ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Демаркус Казнс се коцкаше и загуби, кога во јули 2018 година потпиша едногодишен договор со Голден стејт вориорс, наместо предвидениот максимален договор со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Дебитантот Зајон Вилијамсон стана најмадиот играч во НБА историјата кој врзал седум последовни натпревари со 20 плус поени. Претходно овој рекорд му припаѓаше ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ повторно одигра магично и со 33 поени, 10 скока и 8 асистенции го предводеше Далас до убедлива победа против Орландо од 122:106 на гостински терен. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Една од легендите на американската и светската кошарка, Ирвин Меџик Џонсон, во изјава за американските медиуми призна дека во моментов ако се споредувата ...
  сите 18 | | | веќе видена