Лејди

  во

  Тегет фустан со точкест принт и бели јаки се протна во плакарите на многу славни дами. Креацијата од Александра Рич беше моден избор на војвотката Кетрин за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Познатата американска кантавторка и глумица Лејди Гага се најде на насловната страница на последниот број на популарниот американски магазин Variety. Во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Познатата американска кантавторка и глумица Лејди Гага се најде на насловната страна на последниот број на популарниот американски магазин Variety. Во самото ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Во јули 1973 Камила се омажи со Ендрју, а Чарлс стана близок пријател на семејството и кум на нивниот син Сем. Љубовната приказна на Камила Паркер Боулс и ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Според последните извештаи, бројот на жртви во пожарите во Калифорнија се искачи на 44, а материјалната штета што овие историски пожари ја предизвикаа е ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Десетина познати личности се меѓу евакуираните поради пожарот што беснее во Калифорнија, а веќе зема девет животи. Ѕвездата Кејтлин Џенер соопшти дека ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Пронајдени се телата на уште шест лица кои загинаа во пожарите во Калифорнија, со што смртниот биланс од огнената стихија која од четвртокот беснее во таа ...
  сите 53 | | | веќе видена