Лече

  во

  Најдобриот стрелец во Џенова, клубот каде што игра младиот Кристоф Пиатек, минатата сезона постигна шест голови. Пиатек успеа да го помине по бројот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Tимот на Беневенто минатата сезона беше вистински хит не само в Серија А туку и во останатите европски лиги бидејќи од поодамна не се појавил толку мал клуб ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Млекарите“ се засилуваат со цел да се задржат помеѓу најдобрите во Италија. Парма се врати во Серија А, сега управата има задача што подобро да се засили, за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Денеска во третото коло од италијанскиот фудбалски Куп, составот на Палермо загуби на гостувањето кај Каљари со резултат 2:1 на „Сардења Арена". Во гостинскиот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Палермо денеска загуби од Кањари на „Сардења Арена“. Натпреварот се играше во рамките на третото коло од италијанскиот фудбалски куп. Кај гостите стартни беа ...
  сите 17 | | | веќе видена

  -ПАНДЕВ СО НЕКОЛКУ УТНАТИ ШАНСИ, ЏЕНОВА ВО ЧЕТВРТАТА РУНДА ОД КУПОТ НА ИТАЛИЈА- Во третото коло од Купот на Италија, Џенова ја оправда фаворитската улога ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Полицијата од италијанскиот град Лече заплени 502 килограма марихуана, пристигната од Албанија, која доколку стигнела на нарко-пазарот би достигнала вредност ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Полицијата од италијанскиот град Лече заплени 502 килограма марихуана, пристигната од Албанија, која доколку стигнела на нарко-пазарот би достигнала вредност ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Полицијата од италијанскиот град Лече заплени 502 килограма марихуана, пристигната од Албанија, која доколку стигнела на нарко-пазарот би достигнала вредност ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Полицијата од италијанскиот град Лече заплени 502 килограма марихуана, пристигната од Албанија, која доколку стигнела на нарко-пазарот би достигнала вредност ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Македонија и Италија имаат одлична соработка во културата која во изминатиот период ја одбележаа многу проекти и гостувања на македонски и италијански уметници ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Моторен чамец натоверен со околу 300 килограми марихуана запленила синоќа италијанската полиција во пристанишниот град Бари. Чамецот, кој според медиумите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Моторен чамец натоверен со околу 300 килограми марихуана запленила синоќа италијанската полиција во пристанишниот град Бари. Чамецот, кој според медиумите ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Моторен чамец натоверен со околу 300 килограми марихуана запленила синоќа италијанската полиција во пристанишниот град Бари. Чамецот, кој според медиумите ...
  сите 25 | | | веќе видена