Лазар

  во

  Иако е само неколку минути оддалечена од центарот на градот, Козле е мирна населба. Секој ден е се посредено и поубаво. Голем дел од поранешните бараки ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Неколку десетици романски судии се собраа синоќа протест пред Апелациониот суд во Букурешт, за да ја заштитат независноста на правосудството, загрозено, според ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Неколку десетици романски судии се собраа синоќа на протест пред Апелациониот суд во Букурешт, за да ја заштитат независноста на правосудството, загрозено, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Повеќе десетици романски судии и правници се собраа на синоќа протест пред Апелациониот суд во Букурешт, за да ја заштитат независноста на правосудството кое, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Неколку десетици романски судии се собраа на синоќа протест пред Апелациониот суд во Букурешт, за да ја заштитат независноста на правосудството, загрозено, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Неколку десетици романски судии се собраа на синоќа протест пред Апелациониот суд во Букурешт, за да ја заштитат независноста на правосудството, загрозено, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Huawei Next Image натпреварот заврши. Фотографи - ентузијасти од 20 земји имаа можност да ги достават своите фотографии и да учествуваат во трката за победник ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Утрово во 2.40 часот полициски службеник од Полициската станица Гази Баба физички бил нападнат од лицето Ф.А. (31) од Скопје. „Додека полицискиот службеник се ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Утрово во 02.40 часот, полициски службеник од Полициската станица Гази Баба физички бил нападнат од лицето Ф.А.(31) од Скопје. „Додека полицискиот службеник се ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Неколку институции се вселија во палатата, а објектот нема ниту имотен лист ниту поминат технички пример. Административната зграда „Лазар Поп Трајков“ во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дали е навистина така или е во прашање обично суеверие, не знаеме, но кога ќе го откриете значењето на своето име и ќе дознаете дека тоа претствува заштита од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Приближувањето кон НАТО и ЕУ, ќе значи повисоки откупни цени за грозјето, сигурен пласман на европските пазари за грозјето и за нашето вино, изјави денеска ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Седумдневна филмска програма со наслов „Ревија на македонски филм“, ќе се одржи од 13-ти до 19-ти септември во Синеплекс. Филмската ревија ги содржи речиси ...
  сите 5 | | | веќе видена