Лавров

  во

  Нелегалните санкции на Вашингтон создадоа нови можности за соработка помеѓу Каракас и Москва, рече извршниот потпретседател на Венецуела, Делси Родригез, на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Нелегалните санкции на Вашингтон создадоа нови можности за соработка помеѓу Каракас и Москва, рече извршниот потпретседател на Венецуела, Делси Родригез, на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ситуацијата околу склучувањето мировен договор меѓу Русија и Јапонија не е заглавена во ќор-сокак, но ставот на Токио го спречува неговото потпишување, изјави ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ситуацијата околу склучувањето мировен договор меѓу Русија и Јапонија не е заглавена во ќор-сокак, но ставот на Токио го спречува неговото потпишување, изјави ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ситуацијата што се создаде откако Анкара ги купи руските ракетни системи С-400 не влијае на односите на Турција со НАТО,изјави турскиот министер за надворешни ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ситуацијата што се создаде откако Анкара ги купи руските ракетни системи С-400 не влијае на односите на Турција со НАТО,изјави турскиот министер за надворешни ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ситуацијата што се создаде откако Анкара ги купи руските ракетни системи С-400 не влијае на односите на Турција со НАТО,изјави турскиот министер за надворешни ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Мевлут Чавушоглу, министерот за надворешни работи на Турција и неговиот руски колега Сергеј Лавров, разговарале телефонски за ситуацијата во Сирија, изјави за ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу и неговиот руски колега, Сергеј Лавров разговараа телефонски за ситуацијата во Сирија, изјави за ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров изјавил дека е малку веројатно дека во блиска иднина ќе дојде до подобрување на односите меѓу САД и ...
  | | веќе видена

  Судењето против главниот уредник на „РИА Новости Украина“, Кирил Вишински, е апсурдно, изјави рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, во интервју ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Судењето против главниот уредник на „РИА Новости Украина“, Кирил Вишински, е апсурдно, изјави рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, во интервју ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров истакна дека е малку веројатно да дојде до влошување на односите меѓу Русија и САД во блиска иднина. ...
  сите 3 | | | веќе видена