Латас

  во

  Ајде да одиме по ред, по редослед на важност. Најважен во државата е, секако, претседателот. Стево Пендаровски доби тапија и сега му се гарантирани пет години ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ајде да одиме по ред, по редослед на важност. Најважен во државата е, секако, претседателот. Стево Пендаровски доби тапија и сега му се гарантирани пет години ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на БЈБ Митко Чавков од затворот во Шутка утринава во Основниот суд Скопје 1 беше донесен и кратко сведочеше во случајот „Тортура“, против ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Завршија претседателските избори. СДСМ, ДУИ, ДПА и делот од Беса како и гласовите на Алијансата на Албанците во вториот круг обезбедија победа, и тоа со околу ...
  | | веќе видена | слични

  На денешното рочиште за случајот „Тревник“ во кој се обвинети новинарот Драган Павловиќ Латас и неговите двајца браќа Срѓан Павловиќ и Звездан Павловиќ за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Куртонот, колумнист и долгогодишен главен и одговорен уредник куртон на Сител телевизџија, Драган Павловиќ Латас, во својата редовна понеделничка колумна ...
  | | веќе видена | слични

  Избори, втор круг. Начелно, изборот не е тежок. Ако последниве две години сте задоволни од власта, ќе го гласате нивниот кандидат. Ако не сте, ќе ја гласате ...
  сите 26 | | | веќе видена

  В о бескрајната низа на „поздрави и честитки“ што меѓусебно во последните триесетина години неуморно си ги праќаат една сурија бивши, сегашни и идни структури ...
  сите 64 | | | веќе видена

  По две сменети судијки и сега со трет, судијата Ѓоко Ристов, по серија одлагања на судењата поради болест на член од семејството, поради болест и на обвинетиот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Стара вистина е дека животот на човекот го управуваат три работи: однос кон секс, однос кон пари и стравот од смрт. Тие три нешта решаваат во наше име. Кога ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Откако чекаше и чекаше да види дали газда Ѕинго ќе се договори некако со Заев и откако виде дека не бива од тоа ништо, куртон Лаки пиша колумна по молк од 2 ...
  | | веќе видена | слични

  Македонскиот новинар Драган Павловиќ Латас својата последна колумна #Бојкотирам ја посвети на претстојните претседателски избори. Тој се осврна и на оние кои ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во нормално време изборот на изборите пред нас би бил лесен и извесен. Стево Пендаровски, во нормално време, не би можел ни да се кандидира. Не само затоа што ...
  сите 8 | | | веќе видена