Лаос

  во

  Индиската крајбрежна стража заплени повеќе од тон кетамини и уапси шест Мјанмарци, членови на посадата на бродот кој превезувал дрога, соопштија индиските ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Денга-треската што ја предизвикуваат комарците се шири низ Азија поради големите климатски промени. Досега се забележани повеќе од 1.000 смртни случаи и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Френк Лукас е еден од најозлогласените кралеви на дрогата за време на војната во Виетнам. Тоа било време кога американскиот пазар бил преплавен со хероин ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американско-кинеската трговска и технолошка војна предизвикува споредби со Студената војна. За меѓународните организации, поуката од ривалствата меѓу силите е ...
  сите 4 | | | веќе видена