ЛА Лејкерс

  во

  Првата ѕвезда на Хјустон Рокетс и еден од најдобрите кошаркари на денешницата Џејмс Харден нема да биде дел од американскиот „дрим-тим“ на Светското првенство ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Големиот број на трансфери на важни играчи кои се случија ова лето, во НБА лигата само го продолжија трендот кој почна лани. Анализите покажуваат дека од 24-те ...
  сите 27 | | | веќе видена

  НБА во наредната сезона ќе биде супер интересна, а за тоа говорат потезите кои клубовите ги повлекоа во овој трансфер период во кој се создадоа неколку нови ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Хјустон станува уште еден кандидат за титулата во НБА, „ракетите" го донесоа Расел Вестбрук од Оклахома а во спротивен правец го испратија Крис Пол и уште ...
  сите 18 | | | веќе видена

  ЛА Лејкерс ангажираа уште едно засилување за новата сезона. Извонредниот дефанзивец на Мемфис, Ејвори Бредли е најновото засилување на „езерџиите“ потпишувајќи ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Доведувањето на ѕвездите Каваи Ленард и Пол Џорџ, кои се родени во Лос Анџелес и освен напад, добро играат и одбрана, па од ЛА Клиперс преку ноќ направија ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Демаркус Казинс, доскорешниот центар на Голден стејт Вориорс, наредната сезона ќе игра за Лос Анџелес Лејкерс. Казинс во Лејкерсс пристигна како слободен ...
  сите 38 | | | веќе видена