ЛА Клиперс

  во

  И кога не е на нивото на кое го навикна светот изминативе месеци во НБА лигата, Лука Дончиќ едноставно е магичен. Не блескаше во синоќешната победа на Далас ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Три победи на четирите мечеви остварија домашните екипи во НБА лигата. Во дербито на вечерва, Оклахома Сити Тандер пред се благодарение на Пол Џорџ и Расел ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ е тинејџерот кој сезонава ја размрда НБА-лигата. Словенецот уште во дебитантската сезона покажа дека е огромен талент и имаше многу мечеви на кои ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Лидерот во Западната конференција и бранител на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден Стејт, забележа победа на гостувањето кај Клиперси. „Воините“ до ...
  сите 85 | | | веќе видена