Ла

  во

  Хосеп Марија Мингуелја засекогаш ќе биде значаен дел од историјата на Барселона, од едноставна причина што искусниот фудбалски работник беше човекот кој го ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни 11 натпревари. ЛА Лејкерси стигнаа до осмата победа, а до триумфот против Портланд ги предводеше Леброн Џејмс кој ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Меч за памтење се одигра во Далас. Домаќините славеа со неверојатни 50 поени разлика против Јута џез (118:68). Интересно е што првото полувреме не најавуваше ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Младиот Марко Асенсио индиректно изрази незадоволство поради статусот во Реал Мадрид. Иако очекуваше многу повеќе од оваа сезона, Асенсио натпреварите многу ...
  сите 15 | | | веќе видена