Ла

  во

  Моите пријатели, кои како меѓународни набљудувачи го следеа пописот во 2004 ми раскажуваа за наеднаш расцветаните албански села во “планините” кои со децении ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Неделниот „судир“ меѓу Барселона и Леганес донесе еден интересен момент во кој голманот на гостите Иван Куелјар го турна со рамо Луис Суарез, како еден од ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Ешли Кол своите најубави фудбалски денови ги имаше во англиската Премиер лига како член на Арсенал и Челси, а по цели пет години минати надвор од родната ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Академик Катица Ќулавкова е добитник на првата награда на меѓународниот конкурс „Антево слово“ 2018/2019 во Сицилија, Италија, за песна по слободен избор. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Академик проф. Катица Ќулавкова е добитник на првата награда на меѓународниот конкурс „Антево слово“ 2018/19 година кој се одржува во Сицилија, Италија. По ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Барселона синоќа пред своите навивачи го победи Леганес со 3-1, а во листата на стрелци повторно се запишаа Лионел Меси и Луис Суарез. Аргентинецот синоќешниот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Барселона синоќа го победи Леганес со 3:1, а по еден гол постигнаа Лионел Меси и Луис Суарез. Овие двајца се најдобри стрелци во лигата, Меси постигнал 18, а ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Академик Катица Ќулавкова е добитник на првата награда на меѓународниот конкурс „Антево слово“ 2018/2019 во Сицилија, Италија, за песна по слободен избор. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Академик Катица Ќулавкова е добитник на првата награда на меѓународниот конкурс „Антево слово“ 2018/2019 во Сицилија, Италија, за песна по слободен избор. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Академик професор Катица Ќулавкова е добитник на првата награда на меѓународниот конкурс „Антево слово“ 2018/19 година кој се одржува во Сицилија, Италија. По ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Екипата на Барселона вчера го победи Леганес во Ла Лига со резултат 3:1, а два од трите погодоците на Каталонците ги постигнаа Меси и Суарез. Меси натпреварот ...
  сите 29 | | | веќе видена