Квинс

  во

  Додека Европа и Британија со причина се плашат што ќе се случи по Брегзит, на другиот крај од светот се случува нешто сосема спротивно. Имено, во Њујорк е ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Пишуваат: Ана Томовска – Мисоска и Катерина Мојанчевска, дел авторскиот тим на истражувањето за идентификацијата со симболите и социјалните структури кај ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Присуството на Јувентус и Баерн Минхен ја збогатува денешната петочна понуда. Овие европски гиганти ќе се обидат да победат без да потрошат премногу од своите ...
  сите 17 | | | веќе видена