Кузмановски

  во

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Заврши уште едно ракометно Светско Првенство за Македонија, во рамките на досегашните пласмани од деветтото до 16. место на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Раул Гонзалес ја искористи прес-конференцијата по дуелот со Чиле и за нешто подетална анализа околу играта на македонската ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација со победа го заврши Светското првенство во Германија и Данска. Во последниот меч, го победивме Чиле со 32:30 и на крајот ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Ракометарите на Еурофарм Работник продолжуваат со одигрување на контролни натпревари на подготовките во Србија. Тимот на Ѓорѓе Чирковиќ оствари победа против ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во желбата за што поголемо доближување до играта на ракометната репрезентација, ЕКИПА преку анализa на поранешни македонски репрезентативци ќе се обиде од еден ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ристо Магдинчев за „Спортмедиа", од стручен агол го коментира поразот на нашата селекција од Исланд 22:24, во последниот меч од групата на СП. „Да почнеме од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонската репрезентација не успеа да обезбеди место во главната рунда на Светското првенство, важниот дуел со Исланд ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Нашата репрезентација денес го игра последниот натпревар од првата фаза на Светското првенство Германија и Данска. Противник денес ќе ни биде селекцијата на ...
  сите 98 | | | веќе видена