Кувајт

  во

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигна во Либан, во момент кога регионот остро ја критикува изјавата на претседателот Доналд Трамп дека е ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигна во Либан, во момент кога регионот остро ја критикува изјавата на претседателот Доналд Трамп дека е ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигна во Либан, во момент кога регионот остро ја критикува изјавата на претседателот Доналд Трамп дека е ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во Загреб осамнал баш таков графит (без прашалникот) па уредникот на хрватски Форбс објаснува што е тука погрешно. Растот сам по себе не е ниту добар ниту лош. ...
  | | веќе видена

  ФИФА ги игнорираше повиците на противниците на реконструкцијата на Светското клупско првенство и изгласа одобрување на нов формат на натпреварувањето со 24 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По двете фатални несреќи и приземјени модели од типот на 737 Макс 8 во целиот свет, Боинг продолжува со производство на проблематичната флота 737 Макс, објави ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Проблемите околу организирањето на Светското првенство во 2022 година во Катар продолжуваат, иако беше решен случајот со топлото време и за прв пат Мундијалот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Ако Мундијалот во 2022 година сепак биде проширен до 48 репрезентации, Оман и Кувајт, исто така, ќе мора да прифатат натпревари од Светското првенство заедно ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ако Мундијалот во 2022 година сепак биде проширен до 48 репрезентации, Оман и Кувајт, исто така, ќе мора да прифатат натпревари од Светското првенство заедно ...
  сите 29 | | | веќе видена