Курди

  во

  Заменикот конзул на Турција во Ербил и уште двајца дипломати се убиени во пукање во ресторан во Ербил во близина на турскиот конзулат, пренесуваат во средата ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Минаа речини четири години од појавувањето на ужасните слики на удавеното момче на брегот на Егејското Море, а момчето на фотографијата стана глобален симбол ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фотографија на која се гледа безживотното тело на 26 годишниот Оскар Алберто Мартинез и неговата 2-годишна ќерка Валерија кои се удавиле во обид да ја преминат ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На фотографијата се гледаат прегрнати татко и неговата 23 месечна ќерка од Ел Салвадор, кои завршиле трагично додека се обидувале да ја преминат реката Рио ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Фотографија на која се гледа безживотно тело на татко заедно со неговата ќерка кои се удавиле во обид да ја преминат реката Рио Гранде во Тексас ја прикажува ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Црната реалност на имиграциската криза на јужната граница на САД е прикажана со една фотографија на која се гледаат прегрнати татко и 23 месечна ќерка од ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на брегот на реката Рио Гранде на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Си-Ен-Ен емитуваше репортажа од американската граница со Мексико за човек кој со својата ќерка, стара 23 месеци, се удавил во водата на Рио Гранде додека се ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Индиското село Курди сместено во западната дражава Гои е едно од најинтересните во светот, затоа што мештаните и понатаму се враќаат иако селото го нема. Само ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Едно село во западната индиска држава Гоа, е едно од најинтересните на светот бидејќи мештаните во него и натаму се враќаат, иако повеќе го нема. Имено, селото ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дарко ЈАНЕВСКИ Изгледа дека откако Зоран Заев го потпиша договорот со Бојко Борисов, дежурните комуњарски пронаоѓачи на Бугари и бугараши во Македонија се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Мардин се наоѓал на најпознатата караванска рута во историјата, позната како Пат на свилата. Во југоисточна Турција, во провинцијата Мардин сместен е ...
  | | веќе видена

  Мардин се наоѓал на најпознатата караванска рута во историјата, позната како Пат на свилата. Во југоисточна Турција, во провинцијата Мардин сместен е ...
  | | веќе видена