Куманово

  во

  Вчера во 11,00 часот на Граничен премин Табановце, на излез од Р.Македонија при пасошка контрола на Х.Б.(25) од Р.Албанија, на неговата албанска патна исправа ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Денеска во 13,45 часот магистралниот пат -.А2 Куманово-КриваПаланка е затворен за сообраќај во двата правци, соопшти АМСМ. Запирањето на сообраќајот на оваа ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Магистралниот пат Куманово – Крива Паланка денеска од 13:45 часот е затворен за сообраќај во двата правци. Како што соопшти АМСМ, патот е затворен поради ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Магистралниот пат Куманово – Крива Паланка денеска од 13:45 часот е затворен за сообраќај во двата правци. Како што соопшти Автомото сојузот на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Ќе обезбеди ли Министерството за здравство во новиот буџет средства за гасификација на Општата болница во Куманово, се прашуваат деновиве кумановци, кои со ...
  сите 3 | | | веќе видена