Куманово

  во

  Проблемот со иселувањето станува се поалармантен. Имено, голем број на млади луѓе воопшто не ја гледаат својата иднина во Македонија а тоа го потврдува и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  По повеќемесечните епидемии на морбили и на грип и најновите случаи со децата заразени од бактеријата МРСА, надлежните смируваат дека состојбата е под контрола ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Вчера во 11.10 часот на крстосница од улиците „11-ти Ноември“ и „Васил Главинов“ во Куманово, патничко возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки, ...
  сите 156 | | | веќе видена

  СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(37) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Младите ракометарки на Металург викендов ја донесоа првата шампионска титула сезонава во „Автокоманда“, а четврта во низа за женскиот младински состав на ...
  сите 4 | | | веќе видена