Куманово

  во

  Повеќе од 100 граѓански организации, сојузи и фондации и мрежи на граѓански организации утре излегуваат на протест за итно усвојување на Законот за спречување ...
  сите 61 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје забележа значајна победа против вечниот ривал во македонската кошарка Работнички, со 74:70 и тоа на гостински терен. Освоен е Градски Парк по пауза ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Денеска заедно со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Божиновски и претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово, Бране Петрушевски гo посетивме сточниот пазар во ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Денеска заедно со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Божиновски и претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово, Бране Петрушевски гo посетивме сточниот пазар во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Чинам Скопје никогаш не било поубаво од денеска, тоа е поради вас дами мои. Убав е овој ден, не знам дали е тоа поради сонцето, или поради вас. Но едно знам, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Автомобил „Мерцедес 220“ изгоре на автопатот Куманово- Скопје кај Агино село, соопшти кумановската полиција. Кај нив случајот бил пријавен денеска во 11:50 ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Автомобил „мерцедес 220“ изгоре на автопатот Куманово-Скопје кај Агино село, соопшти кумановската полиција. Кај нив случајот бил пријавен денеска во 11 :50 ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Седми март 2019 година. Деветгодишниот Милош се подготвува за на училиште. Освен, ранецот со книги, секое утро прави подготовки и за неговиот необичен превоз. ...
  сите 8 | | | веќе видена