Куманово

  во

  Премиерот Зоран Заев и министерската за труд и социјална политика Мила Царовска ги посетија семејствата кои се сместени во привремени живеалишта во прифатниот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, и министерската за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска ги посетија семејствата кои се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Локалниот Совет за превенција -Крива Паланка одржа состанок на тема превенирање на малолетничко престапништво со елементи на насилство за подрачјето на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Девет танчерки и пејачки затекнати при контрола на угостителски објект во Слупчане Девет танчерки и пејачки од кои шест странски државјанки по три од Албанија ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ова попладне воздухот е најзагаден во Тетово од сите градови низ Македонија. Во овој град попладнево се измерени 55 ПМ честички на 100 микрограми, во Куманово ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 47-годишен кумановец поради сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и ...
  сите 45 | | | веќе видена