Куманово

  во

  Плеурат Гаши, претседателот на Комисијата за фолклор и музичко-сценска дејност во Министерството за култура, вели дека за време на тековната работа за ...
  сите 111 | | | веќе видена

  На 09.02.2019 година во 04.30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов" патничко моторно возило „Киа спортаж" со кочански регистерски ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец, особено изразен во западните ...
  сите 236 | | | веќе видена

  Актуелниот македонски првак, тимот на Работнички се врати на врвот на табелата по победата над Куманово со 88:79 во мечот од 15-тото коло во Првата лига. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Денес, од Берлин, министерот за култура Асаф Адеми, во врска со скандалот поврзан со програмата за култура со проекти поддржани од министерството за 2019 ...
  сите 111 | | | веќе видена

  По вчерашната заедничка средба меѓу директорите на десет национални установи за скандалозната распределба на пари во Министерството за култура за националната ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Сите одбиени проекти повторно ќе бидат разгледани, изјави денес во Берлин министерот за култура Асаф Адем, по реакциите на јавноста за резулатите од Годишната ...
  сите 111 | | | веќе видена

  По вчерашната заедничка средба меѓу директорите на десет национални установи за скандалозната распределба на пари во Министерството за култура за националната ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Најстариот македонски џез фестивал годинава не доби ниту денар поддршка од Минитерството за култура. Премиерот Зоран Заев изјави дека фестивалот не доставил ...
  сите 111 | | | веќе видена