Куманово

  во

  Во пополадневните часови во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во Кратово на улицата „Св. Ѓорѓи Кратовски“, 57-годишниот Л.Д. од Кратово вработен во ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Во пополадневните часови во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во Кратово на улицата „Св. Ѓорѓи Кратовски“, 57-годишниот Л.Д. од Кратово вработен во ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Соученик барајќи пари уценувал 15 годишно девојче во Куманово дека ќе каже компромитирачка информација за нејзините родители, информираше денеска СВР Куманово. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На денешната расправа во Собранието пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска истакана дека со овој начин на финансирање каде што ќе бидат исплатени 50 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од утре општина Куманово почнува со примена на методата на аеросолизација, секторот за инспекциски надзор ќе дежура во втора смена, одговорните ќе работат и во ...
  сите 44 | | | веќе видена