Куманово

  во

  Цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ на бензиските станици на „Макпетрол” ќе се продаваат по повисоки цени. Зголемување, како што соопштуваат од ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ на бензиските станици на „Макпетрол“ ќе се продаваат по повисоки цени. Зголемување, како што соопштуваат од ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ на бензиските станици на „Макпетрол“ ќе се продаваат по повисоки цени. Зголемување, како што соопштуваат од ...
  сите 101 | | | веќе видена

  На граничниот премин Табановце вчеравечер при преглед на товарно возило „Форд Транзит“ со бугарски национални ознаки, управувано од П.П. (47) од Република ...
  сите 82 | | | веќе видена

  За малку е избегната несреќа во кумановското село Лопате, откако затаила железничката сигнализација на меѓународната пруга Скопје-Белград. Воз кој сообраќал на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На коло до крајот на Втората македонска фудбалска лига – Запад, екипата на ФК Генч Калемлер ги загуби шансите за опстанок во лигата. После поразот викендов од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лопаре, 20. мај 2019 (ИНПРЕС) – Акцијашите од клубот „Брег на младоста“ од Охрид учествуваа на средбите „Мајевица повикува“, кои викендов се одржаа во Лопаре, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Митко Андреевски, советник за енергетика на премиерот Зоран Заев, во интервјуто за „Фактор“ вели дека Штип и Кавадарци се градовите кои се најблиску до ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Ракометарките на Куманово во последниот натпревар од плејофот во женската Суперлига вечерва на домашен терен ја совладаа првопласираната екипа на табелата, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Дали оваа Влада е свесна за застрашувачките анализи на последиците од загадување на воздухот? Дали има намера да ги промени поразителните бројки на земјава, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје Аеродром ќе тргне од позицијата број 1 во плејофот во македонското кошаркарско првенство, без разлика што ќе направат „штрковите“ на своето ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Министерот за финансии Драган Тевдовски, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов и атлетичари од Атлетската федерација го поддржаа ултра маратонецот Краси ...
  сите 20 | | | веќе видена