Куманово

  во

  Раст на БДП од 3,2 отсто, па и поголем, интензивна градба на патната и железничката инфраструктура, гасоводот и на обновливи извори на енергија, како и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  -Нека продолжи традицијата, младите да ја практикуваат, тие се тие што треба да ја градат државата, изјави Златановски. Тој верува дека ќе го следи ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст вобазенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 210 | | | веќе видена

  СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ј.Д.(57) од Кратово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и ...
  сите 119 | | | веќе видена

  СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ј.Д.(57) од Кратово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 210 | | | веќе видена

  На магистралниот пат Кичево-Охрид, вчера во 08:30 часот товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(44) од Скопје, излетало ...
  сите 119 | | | веќе видена