Куманово

  во

  Кумановец (33) уплатил аванс од над 46.000 евра за набавка на машина на лажна банкарска сметка на фирма од Италија, соопшти кумановската полиција. Оттаму ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кумановец (33) уплатил аванс од над 46.000 евра за набавка на машина на лажна банкарска сметка на фирма од Италија, соопшти кумановската полиција. Оттаму ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Предлог – буџетот за следната година е доставен до Собранието. Тој предвидува раст од 3.2% и дефицит од 2.5%, а само за камати да бидат потрошени 149 милиони ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Триесет и три годишен кумановец уплатил аванс од над 46.000 евра за набавка на машина на лажна банкарска сметка на фирма од Италија, соопшти кумановската ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лани околу 100 родители не ја исполниле оваа обврска. Дел од нив се упатени на суд, а дел веднаш ја платиле казната која се движи од 300 до 650 евра, бидејќи ...
  | | веќе видена