Куманово

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Пред само енколку неделни српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека е договорено Македонија да биде база за српските протести против тамошната власт, а ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Центарот за граѓанска иницијатива (ЦГИ) го реализира проектот „Јакнење на малцинствата и специфичните групи за промовирање на партиципативната демократија на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претседaтелскиот кандидат, Стево Пендаровски на митингот од Куманово порачаа дека одлуката на изборите е важна, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Куманово, 16. април 2019 (ИНПРЕС) – Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалцијата Стево Пендаровски, синоќа на митинг во Куманово ја побара ...
  сите 19 | | | веќе видена