Куманово

  во

  Доспеани а неплатени сметки за струја, вода, греење, купен а неплатен инвентар и материјали, завршени а неплатени договорни услуги – по овие основи државните ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Доспеани, а неплатени сметки за струја, вода, греење, купен а неплатен инвентар и материјали, завршени. а неплатени договорни услуги – по овие основи државните ...
  сите 9 | | | веќе видена

  СВР Куманово на 22.10.2019 поднесе кривична пријава против Е.Г.(37) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Во рамките на манифестацијата „Кавадаречка културна есен“ синоќа во Домот на културата „Иван Мазов Климе“ се одржа средба со читателите на книгата „Маалски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Доспеани, а неплатени сметки за струја, вода, греење, купен, а неплатен инвентар и материјали, завршени, а неплатени договорни услуги – по овие основи ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пред 77 години, шумадинецот Милоје Павловиќ, професор и директор на Машката гимназија во Крагуевац, кој на 21 октомври 1941 година ја одбил понудата на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Доспеани, а неплатени сметки за струја, вода, греење, купен а неплатен инвентар и материјали, завршени, а неплатени договорни услуги – по овие основи државните ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Три години откако дојдоа приоритет им се реформите а нив ги нема, аерозагадувањето стана системски проблем а тие се правдаат со немање на Правилник како би ги ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Неодамна во "Културно - Информативниот Центар на Македонија" во Софија Р. Бугарија беше отворена самостојната изложба на академски ликовен уметник Зоран ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ивана Божиновска, девојката која на македонската јавност и стана позната во 2016 година, кога на тогашните протести на т.н. „Шарена Револуција“ јавно им порача ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Неодамна  во "Културно - Информативниот Центар на Мекедонија" во Софија Р. Бугарија беше отворена  самостојната изложба на академски ликовен уметник Зоран ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ивана Божиновска, девојката која на македонската јавност и’ стана позната во 2016 година, кога на тогашните протести на т.н. „Шарена Револуција“ јавно им ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Според кураторот Маја Чанкуловска - Михајловска, Најновиот мултидисциплинарен проект на македонскиот визуелен уметник Страхил Петровски нуди толкувања на ...
  сите 19 | | | веќе видена